VII. Táncház Napja

Posted on by 0 comment
Print Friendly, PDF & Email

Május 5-én az ország számos pontján és határainkon túl is Táncház Napi programok hívják fel a figyelmet a táncházmozgalom értékeire. A rendezvény központi helyszíne a Liszt Ferenc tér, ahol délelőtt 10 órától egészen este 9-ig tartanak a programok.

Tánctanítás egész nap

Házigazdák: Balogh Melinda, Agócs Gergely és Szente János

SZÍNPAD
10:00-10:45 délszláv táncok a Tabán Szerb Táncegyüttestől, zenél a Babra zenekar
10:45-11:15 népi gyermekjátékok a Nagykovácsi Muzsikások és Vekerdi Mónika vezetésével
11:15-11:45 bagi tánctanítás Hutura Beáta, Gubik József és az Újbudai babszem Táncegyüttes vezetésével, muzsikál a Magyar Virtus Táncházi Kamaraegyüttes
11:45-12:15 somogyi népdalokat tanít Forró Anna
12:15-12:45 Nagy Viktória és Rásó Barnabás (Bihari János Táncegyüttes) tanít gömöri táncokat, zenélnek Vizeli Bálint és barátai
12:45-13:30 felcsíki táncok Onodiné Csécsi Katalin, Onodi Attila és a Vadrózsák Néptáncegyüttes jóvoltából a Borfolk zenekar muzsikájára
13:30-14:00 Csatai László “Csidu” tanít széki táncokat, zenélnek Vizeli Bálint és barátai
14:00-14:30 koszorúzás, zenél a Muzsikás együttes és a Borfolk zenekar
14:30-15:00 sárközi táncokat tanulhatunk Vojtek Attilától és Pirisa Rékától a Borfolk zenéjére
15:00-15:30 széki gyermekjátékok a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztálya jóvoltából
15:30-16:15 a Hettyenfütty zenéjére tanít Rásó Barnabás és Nagy Viktória, valamint a Hencida Népművészeti Egyesület moldvai táncokat
16:15-16:45 matyó tánctanítás Verhóczki Milan és Bíró Éva vezetésével, zenél Nagy Albert és zenekara
16:45-17:30 Szászcsávási táncok, zenél Nagy Albert és zenekara
17:30-18:00 Bocsi Nóra és Molnár István Dániel tanít dél-alföldi táncokat, muzsikál a Sublót együttes
18:00-18:30 mezőföldi tánctanítás Jencsel Noémi és Papp Richárd vezetésével, zenél a Zagyva Banda
18:30-19:00 Mona Dániel és Szélpál Ágnes (Bihari János Táncegyüttes) tanít vajdaszentiványi táncokat, muzsikál a Ritka zenekar
19:00-19:30 zoboralji táncok Hutura Beáta és Szente János vezetésével a Zagyva Banda zenéjére
19:30-20:15 Kalotaszegi táncok, zenél a Ritka zenekar
20:15-21:00 Kozma Gergely és Bubik Réka (Bihari János Táncegyüttes) tanít mezőségi táncokat a Zagyva Banda zenéjére
21.00 – zenés átvonulás a Rácskertbe a Zagyva Banda és Szente János vezetésével
21.30 – esti táncház a Rácskertben, házigazdák Zagyva Banda és Szente János

 

Kézműves foglalkozások

A kézműves sátorban délelőtt 10-től este 6-ig belekóstolhatunk a bőr- és gyöngy ékszerek készítés, körmöcskézés, szalagszövés, fonások, mézeskalács díszítés, kötélverővel barátság karkötő készítés és rongybaba készítés rejtelmeibe.

 

Hagyomány (Virtuális) Valóság 

A legmodernebb technológia segítségével körülnézhetünk az Országos Népművészeti Kiállítás termeiben, különleges, eddig sosem látott  nézőpontokból vizsgálhatjuk meg a népi iparművészet válogatott darabjait, vagy benézhetünk a színfalak mögé, és egy- egy perc erejéig akár együtt léphetünk fel a Magyar Állami Népi Együttes táncosaival is.

 

Gyerekprogramok

Az Írók Boltjában 11 és 17 óra között meséléssel és gyermekfoglalkozással várunk kicsiket és nagyokat egyaránt.

11:00-11:45: Szabad Boglárka mesél
12:00-12:30: Bartók Ágota mesél
12:30-13:00: Baranyi Ildikó mesél
13:00-15:00: Sevella Zsuzsanna, a 2017 „Tudja Isten, kinek subát, kinek gubát” könyvéhez kapcsolódóan tart játékos családi foglalkozást
15:00-15:30: Kiss Ágnes mesél
15:30-16:00: Borsos József mesél
16:00-16:30: Pálfalvi Zsuzsa mesél
16:30-17:00: Molnár Enikő mesél

Weboldal: http://www.hagyomanyokhaza.hu/oldal/13295/

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.