Rajzfilmünnep a BMK-ban

Posted on by 0 comment
Print Friendly, PDF & Email

Az Országos Rajzfilmünnep keretében 2019. november 15–17-ig az ország számos pontján értékes családi és rajzfilmes programok várja a kicsiket és nagyokat. A Budapesti Művelődési Központban (XI., Etele út 55/A.) is színes programokkal várjuk november 15-én, pénteken és november 16-án, szombaton a gyerekeket és a felnőtteket.
A teljes vetítés sorozat ingyenesen tekinthető meg.

Részletes program:

november 15-én ovisoknak

10.00–10.30 – Kormos mesék
13.00–11.00 – Legkisebbek mozija – Kortárs gyermekversek és dalok I-II – a MOME Anim jóvoltából
11.00–11.20 – Versek és dalok kicsiknek – a Cinemon Stúdió válogatása – válogatás Gryllus Vilmus Maszkabál-sorozatából, valamint Weöres Sándor, Petőfi Sándor és József Attila animált verseiből
11.20–11.40 – Oli bácsi meséi – (Oli bácsi klasszikus és modern mesékkel örvendezteti meg a legkisebbeket)

november 15-én kisiskolásoknak

13.00–14.00 – Mondák a magyar történelemből I (1–7. epizód)
14.00–15.00 – Magyar csaták – animált történelemórák I. kiskamaszoknak
november 15-én ♦ délután a fiataloknak és felnőtteknek vetítünk

15.00–15.45 – Magyar csaták – animált történelemórák I. felnőtteknek
15.50–16.30 – TRASH – A MOME válogatása középiskolásoknak – a MOME anim jóvoltából
16.30–17.00 – Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2019 díjnyertes filmjeiből
17.00–17.30 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból I. – Nemzetközi válogatás a 2018-as Busho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből
17.30–18.00 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból II. – Anilogue – Nemzetközi válogatás a 2018-as Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál rövidfilmjeiből
18.00–19.00 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból III. – Primanima – Nemzetközi válogatás a 2018-es Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál rövidfilmjeiből

november 16-án kicsiknek

11.00–12.10 – Gréti…! (egy kutya feljegyzései)
november 16-án ♦ kora délután a kisiskolásokat várjuk szeretettel

13.30–14.00 – Cigánymesék – a Kecskemétfilm jóvoltából
14.00–14.30 – KAFF válogatás kisiskolásoknak – a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál 2019 díjnyertes filmjeiből
14.30–15.20 – Rajzfilmek a nagyvilágból – a CINEMIRA nemzetközi gyerekfilmfesztivál 2019-es válogatása
15.20–15.40 – Animációs rövidfilmek gyerekeknek a nagyvilágból – a PRIMANIMA Fesztivál összeállítása
15.40–16.00 – Összeállítás kortárs magyar animációs rövidfilmekből – Otthon, A kozmosz nagykövetei, Kojot és a sápadtarcú, Kojot és a szikla, Maestro, ERGO – a KGB, a Cinemon és a KEDD stúdiók jóvoltából

november 16-án a fiataloknak 

16.00–16.20 – Új nemzedék a magyar animációban I. – MOME – Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből
16.20–16.40 – Új nemzedék a magyar animációban II. – METU – Összeállítás a Budapesti Metropolitan Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből
16.40–17.00 – Új nemzedék a magyar animációban III. – EKE – Összeállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.