Category Archives: 2019.11.16-i gyerekprogramok

Hófödte álom – Ősi cirkuszi mese

Posted on by 0 comment

Október 12-től látható a Fővárosi Nagycirkusz téli műsora Hófödte Álom – Ősi cirkuszi mese címmel. A hamisítatlan karácsonyi hangulatról az először Magyarországra látogató, Észak-Szibériából, Jakutföldről érkező artistaművészek gondoskodnak egy különleges műsorban.

Jakutföldön, az örök fagy országában az ott élő jakut nép híven őrzi még a 13. századból, Közép-Ázsiából hozott sámánisztikus gyökereit és az abból táplálkozó gazdag mese-és mondavilágát. Az akár kilenc hónapon át tartó sötét tél kedvez a több estén keresztül előadó népi mesemondók (olonhusztok) izgalmas és varázslatos történeteihez, amelyeket olonhoknak nevezünk. Az UNESCO által 2008-ban az emberiség szellemi kulturális örökségébe sorolt mitikus mesék középpontjában a mindenség közepén lévő Világfa áll, amely három részre – Felső-világ, Középső-világ, Alsó-világ – tagozódik. A Középső- világban élő emberek rendszeresen kapcsolatba kerülnek a másik két világ szellemeivel és istenségeivel, akik különböző alakot öltenek. Az ártó szellemek sok gondot okoznak a halandóknak, de az emberiség bátor hősei végül győzedelmeskednek a sötétség lényei fölött.

Ezt a gazdag, izgalmas és jeges világot hozzák el a Fővárosi Nagycirkusz manézsába a Jakutföld Gyémánt Cirkusza artistaművészei impozáns jelmezekbe bújva, tradicionális zenékkel és lenyűgöző cirkuszi produkciókkal fűszerezve. A Jakutföld Gyémánt Cirkuszának artistaművészei öt éven át Kínában képezték tovább tudásukat, hogy a lehető legprofibban jelenítsék meg az artistaművészet ismert zsánereit. A Hófödte Álom – Ősi cirkuszi mesében lesznek lovakon vágtázó és szaltózó hősök, jégtündér hófehér galambjaival, izgalmas hintaszám, kelekótya bohócok, akrobatikus zsonglőrszám, gúlaszám, diabolo, talajakrobatika, rúddobó szám, kínai rúd szám, drótkötél egyensúlyozó szám, ugrókötél szám, látványos tömegjelenetek, romantikus levegőszám és megannyi varázslat.

A történetmesélő darabban a Fővárosi Nagycirkusz konferansziéja, Maka Gyula személyesíti meg az embereket segítő varázslót, míg Gábor Anita színésznő a gonosz ellenpárját, a Jégviharkirálynőt.

Novemberi előadások időpontjai:

November 14. 15:00
November 15. 15:00
November 16. 11:00
November 16. 15:00
November 16. 19:00
November 17. 11:00
November 17. 15:00
November 20. 15:00
November 21. 15:00
November 22. 15:00
November 23. 11:00
November 23. 15:00
November 23. 19:00
November 24. 11:00
November 24. 15:00
November 27. 15:00
November 28. 15:00
November 29. 15:00
November 30. 11:00
November 30. 15:00
November 30. 19:00

Online jegyvásárlás: https://www.jegy.hu

ExperiDance: Cinderella – Családi mesemusical

Posted on by 0 comment

Az ismert Hamupipőke történet ezúttal ősi tartalmi formájában, de az ExperiDance saját felfogásában, tánc- és mesemusicalként kel életre. Az alkotók visszalépnek az eredeti történethez, kiegészítve az együttesre jellemző színpadi különlegességekkel, rendkívüli látványelemekkel.

Történetünkben, a saját otthonában cselédként tartott lánynak a könyveiből varázslattal életre kelő legkülönfélébb mesefigurák az egyetlen vigaszai. Ők segítenek megtalálni Hamupipőkének a méltó életet és boldogságát, a feleséget kereső Herceg oldalán. Ehhez azonban még sok izgalmas kalandot kell átélniük, mert a boldogságot bizony nem adják oly könnyedén.

Az előadásban látványos táncegységek, gyönyörű dalok és zenék hallhatók, ezúttal prózai jelenetekkel tarkítva népszerű színészek előadásában. Mindezt olyan LED díszlet-látvány elemekkel megvalósítva, amilyet Magyarországon ebben a formában még nem láthatott a közönség.

Jegyárak: 7900-3900 Ft Online jegyvásárlás: https://colosseum.jegy.hu/

Helyszín: 1133 Budapest, Kárpát utca 23.

Előadások időpontjai:

November 16. 17:00
November 17. 11:00
December 27. 11:00
December 27. 17:00
December 28. 11:00
December 28. 17:00

Varázsszőnyeg

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: égbolt és túra/szabadtéri

November 16-án, szombaton 11 órától egy játékos családi programra várja az érdeklődőket a Magyar Nemzeti Galéria, ahol szülők és gyerekek együtt alkothatnak a kiállítótérben.

Színes világ
Mindig élénk a piros, harsogó a zöld, vibráló a sárga?  Jól megvannak egymás mellett, vagy inkább távolról figyelik egymást? Hatnak-e egymásra és hatnak-e ránk? A színek világa sok-sok izgalmas titkot rejt, gyertek, fejtsük meg együtt!
A foglalkozás során a témához kapcsolódó alkotást készíthettek.

A program minden hónap harmadik szombatján 11–12.30 között ingyenesen látogatható a múzeum 3. szombati kedvezményével (18 év alattiakat kísérő 2 felnőtt részére a belépő díjtalan az állandó kiállításokra).

 

Szombati Szemezgető

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: égbolt, felhő és túra/szabadtéri

November 16-án, szombaton 11 órától a Szépművészeti Múzeumban a Szombati Szemezgető programon  egy műalkotással ismerkedhetnek meg a gyerekek. 

A programra 6-12 éves korú gyermekeket várunk a hónap harmadik szombatján, amikor a 26 év alatti személyek, illetve a 18 év alatti közeli hozzátartozóját kísérő egy vagy két fő felnőtt az állandó kiállításainkat díjtalanul látogathatják. A programon a maximális résztvevői szám 20 fő. A 90 perces program 11.00-kor kezdődik és 12.30-kor ér véget.

Ha regisztrálsz ezen a linken, akkor elküldik neked a kép egy kis részletét. A festmény címét és alkotóját kitaláló, valamint a múzeum hírlevelére jelentkező regisztrálók között egy a képhez kötődő ajándéktárgyat sorsolnak ki.

Márton napi mulatság – A Fakutya zenekar Márton napi táncháza

Posted on by 0 comment

November 16-án, szombaton 16 órától a Tücsöktanya Játszóházban a Fakutya zenekar Márton napi táncháza várja a gyerekeket. 

Programok:

16.00-19.00 Tücsök Kézműves Műhely, társasjátékkör, játszóház

17.00 a Fakutya zenekar Márton napi táncháza

Belépődíj: 800.-Ft/fő – XIII. Kerületi Kártyával a belépés díjtalan!

Cím: XIII. kerület Dagály utca 15/A

Testünk a csoda – interaktív kiállítás

Posted on by 0 comment

Nem érhető el leírás a fényképhez.

AZ ARANYSZÓLÓ PINTYŐKE

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: szöveg

Happy Cat Nemzetközi Macskakiállítás

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: macska és szöveg

A Macskamánia Egyesület HAPPY CAT Nemzetközi Macskakiállítást rendez 2019. november 16-án és 17-én Budapesten a Lurdy házban. A kiállításon naponta több száz különleges macska, gyerekprogramok, táp és felszerelés – vásár várja az érdeklődőket. A táp és felszerelésgyártók óriási kedvezménnyel árusítják a termékeiket.
Nyitva mindkét nap 10-18.

Felnőttjegy: 1.500 Ft
Gyermekjegy: 1.000 Ft

FB esemény: https://z-m-www.facebook.com/events/399416577419783/

Butából egy is elég – meseelőadás

Posted on by 0 comment

Butából egy is elég
Az Új Nemzeti Kamara Színház produkciója
Mesejáték Illyés Gyula gyűjtése nyomán
November 16., szombat 10.00
Ingyenes előadás!
Regisztráció szükséges: desimuvhaz@desi.hu

8 éves a KÖKI

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: 2 ember, , mosolygó emberek, napszemüveg és szöveg

2019. november 16-án ünnepeli 8. születésnapját a Köki Terminál! Ez alkalomból a látogatókat színes programkínálattal várják majd.

Részletes program:
10:25 Vitalitás Tánc és Sportegyesület táncbemutató
11:00 Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ zumba és fitness bemutató
11:45 Divatbemutató
12:30-13:45 SZÜNET
14:00 Sylphide by Artsmuhely táncelőadás
14:45 Divatbemutató
15:30 Kökény Attila
16:05 Farkasházi Réka és a Tintanyúl zenekar
17:15 Singh Viki

A gyerekeknek arcfestéssel, kézműves programmal és óriásjátékokkal készülnek.

FB esemény: https://www.facebook.com/events/2644751708916884/

Rajzfilmünnep a BMK-ban

Posted on by 0 comment

Az Országos Rajzfilmünnep keretében 2019. november 15–17-ig az ország számos pontján értékes családi és rajzfilmes programok várja a kicsiket és nagyokat. A Budapesti Művelődési Központban (XI., Etele út 55/A.) is színes programokkal várjuk november 15-én, pénteken és november 16-án, szombaton a gyerekeket és a felnőtteket.
A teljes vetítés sorozat ingyenesen tekinthető meg.

Részletes program:

november 15-én ovisoknak

10.00–10.30 – Kormos mesék
13.00–11.00 – Legkisebbek mozija – Kortárs gyermekversek és dalok I-II – a MOME Anim jóvoltából
11.00–11.20 – Versek és dalok kicsiknek – a Cinemon Stúdió válogatása – válogatás Gryllus Vilmus Maszkabál-sorozatából, valamint Weöres Sándor, Petőfi Sándor és József Attila animált verseiből
11.20–11.40 – Oli bácsi meséi – (Oli bácsi klasszikus és modern mesékkel örvendezteti meg a legkisebbeket)

november 15-én kisiskolásoknak

13.00–14.00 – Mondák a magyar történelemből I (1–7. epizód)
14.00–15.00 – Magyar csaták – animált történelemórák I. kiskamaszoknak
november 15-én ♦ délután a fiataloknak és felnőtteknek vetítünk

15.00–15.45 – Magyar csaták – animált történelemórák I. felnőtteknek
15.50–16.30 – TRASH – A MOME válogatása középiskolásoknak – a MOME anim jóvoltából
16.30–17.00 – Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2019 díjnyertes filmjeiből
17.00–17.30 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból I. – Nemzetközi válogatás a 2018-as Busho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből
17.30–18.00 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból II. – Anilogue – Nemzetközi válogatás a 2018-as Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál rövidfilmjeiből
18.00–19.00 – Animációs rövidfilmek a nagyvilágból III. – Primanima – Nemzetközi válogatás a 2018-es Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál rövidfilmjeiből

november 16-án kicsiknek

11.00–12.10 – Gréti…! (egy kutya feljegyzései)
november 16-án ♦ kora délután a kisiskolásokat várjuk szeretettel

13.30–14.00 – Cigánymesék – a Kecskemétfilm jóvoltából
14.00–14.30 – KAFF válogatás kisiskolásoknak – a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál 2019 díjnyertes filmjeiből
14.30–15.20 – Rajzfilmek a nagyvilágból – a CINEMIRA nemzetközi gyerekfilmfesztivál 2019-es válogatása
15.20–15.40 – Animációs rövidfilmek gyerekeknek a nagyvilágból – a PRIMANIMA Fesztivál összeállítása
15.40–16.00 – Összeállítás kortárs magyar animációs rövidfilmekből – Otthon, A kozmosz nagykövetei, Kojot és a sápadtarcú, Kojot és a szikla, Maestro, ERGO – a KGB, a Cinemon és a KEDD stúdiók jóvoltából

november 16-án a fiataloknak 

16.00–16.20 – Új nemzedék a magyar animációban I. – MOME – Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből
16.20–16.40 – Új nemzedék a magyar animációban II. – METU – Összeállítás a Budapesti Metropolitan Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből
16.40–17.00 – Új nemzedék a magyar animációban III. – EKE – Összeállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

Rajzfilmünnep a Táncsics Művelődési Házban

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: szöveg

Rajzfilmünnep

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: szöveg

November 16-án, szombaton 9-13 óra között rendezik meg a Csokonai Művelődési Házban a Rajzfilmünnepet.

Kisterem
09:00 A kockásfülű nyúl! – Az első évad.
10:30 Pocoyo – II. évad.

Színházterem
09:00 KLASSZIKUS MAGYAR RAJZFILMEK II.
Összeállítás A nagy ho-ho-horgász, a Pityke és a Mikrobi epizódjaiból.
10:30 Mézga maraton I. – Üzenet a jövőből 1-4.

Kísérőprogram: Egész program alatt kézműves foglalkozás

A programra a belépés ingyenes.

Cím: Csokonai Művelődési Ház XV.ker. Eötvös u. 64-66.

Apacuka koncert

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: 4 ember, álló emberek és szöveg

Vörösmarty téri Karácsonyi Vásár – Játszóházi programok

Posted on by 0 comment
A képen a következők lehetnek: fa, karácsonyfa, égbolt és túra/szabadtéri
Fűtött, kézműves gyermekjátszó várja Vörösmarty téri Karácsonyi Vásárban a téli hidegben a legkisebbeket. Mézeskalácsot sütnek, írókáznak, ajándékot készítenek foglalkozásvezető pedagógus segítségével. A játszóház látogatása ingyenes.

2019.11.08    péntek    
10-13    őszi dekorációk, ajtó és ablakdíszek természetes anyagokból
14-18    őszi dekorációk, ajtó és ablakdíszek természetes anyagokból

2019.11.09    szombat    
10-13    illatpárna inspirációk zsinegből
14-18    illatpárna inspirációk zsinegből

2019.11.10    vasárnap    
10-13    játékok háromélű sásból
14-18    gyöngyfa, gyöngyékszerek készítése

2019.11.13    szerda    
10-13    csuhébaba, csuhéjáték készítés
14-18    origami díszek

2019.11.14    csütörtök    
10-13    ékszerek bőrből
14-18    gyékényjátékok

2019.11.15    péntek  
10-13    fonálbabák
14-18    vesszőmunkák

2019.11.16    szombat   
10-13    nemeznyaklánc, -karkötő
14-18    pálcika babák (textilmunkák)

2019.11.17    vasárnap    
10-13    bőségszaru veszőből, sásból
14-18    fakanál-babák

2019.11.20    szerda  
10-13    karkötő szövéssel
14-18    origami figurák, virágok

2019.11.21    csütörtök  
10-13    szalmababák
14-18    termésbábok

2019.11.22    péntek    
10-13    levendula baba
14-18    karkötő gyöngyből

2019.11.23    szombat   
10-13    termésfüzér
14-18    vesszőből díszek

2019.11.24    vasárnap    
10-13    díszek pedignádból
14-18    diszek filcből

2019.11.27    szerda  
10-13    gyékény-kopogtatók készítése
14-18    díszek papírfonás technikával

2019.11.28    csütörtök   
10-13    méhviasz gyertya készítése
14-18    toboz- és filcmanó készítése

2019.11.29    péntek   
10-13    adventi asztaldísz és koszorú készítése
14-18    adventi asztaldísz és koszorú készítése

2019.11.30    szombat   
10-13    adventi koszorú készítése
14-18    adventi koszorú készítése

2019.12.01    vasárnap    
10-13    gyertyamártás
14-18    asztaldísz készítés

2019.12.02    hétfő  
10-13    termésfüzér
14-18    origami virágok

2019.12.03    kedd    
10-13    nagy papírcsillag ablakdísz
14-18    díszek pirogravír technikával

2019.12.04    szerda    
10-13    origami mikulás és csizma
14-18    képeslap és ajándékkísérő készítés

2019.12.05    csütörtök  
10-13    Mikulás váró textil díszek
14-18    termésbábok

2019.12.06    péntek    
10-13    Mikulás fából, textilből, filcből
14-18    Mikulás fából, textilből, filcből

2019.12.07    szombat    
10-13    képeslap és ajándékkísérő készítés
14-18    gyöngyből díszek

2019.12.08    vasárnap  
10-13    toboz- és textilmanók
14-18    termésbábok

2019.12.09    hétfő   
10-13    fonálbabák, madarak
14-18    vesszőből angyalok

2019.12.10    kedd 
10-13    ajtódísz gyékényből
14-18    szalmából asztaldísz

2019.12.11    szerda    
10-13    könyvjelző filcből
14-18    hóember készítés termésből, filcből

2019.12.12    csütörtök    
10-13    papírból boszorkány
14-18    Luca boszi textilből

2019.12.13    péntek   
10-13    Luca napi búza ültetés
14-18    Luca boszorkány készítése

2019.12.14    szombat  
10-13    mézeskalács készítés
14-18    angyalok gyékényből

2019.12.15    vasárnap   
10-13    mézeskalács írókázás
14-18    dióbaba készítés

2019.12.16    hétfő   
10-13    famunka pirogravírral
14-18    angyalok gyapjúból

2019.12.17    kedd    
10-13    karácsonyi díszek természetes anyagokból (csuhé, szalma, vessző)
14-18    karácsonyi díszek természetes anyagokból (csuhé, szalma, vessző)

2019.12.18    szerda  
10-13    bárányok gyapjúból
14-18    szalmadíszek, -csillagok

2019.12.19    csütörtök  
10-13    Betlehem papírból
14-18    karácsonyi ajándékkísérő

2019.12.20    péntek   
10-13    zacskócsillag
14-18    asztaldíszek

2019.12.21    szombat    
10-13    mézeskalács írókázás
14-18    karácsonyfadísz gyöngyből

2019.12.22    vasárnap
10-13    quilling hópehely és figurák
14-18    díszek csipkéből, textilből, csuhéból

2019.12.23    hétfő    
10-13    karácsonyi díszek, ajándékok igény szerint
14-18    karácsonyi díszek, ajándékok igény szerint

További infó a vásárról: https://www.budapestinfo.hu/

Vörösmarty téri Karácsonyi Vásár – Színpadi programok

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: égbolt és túra/szabadtéri

November 8. Péntek
17:00    Jazz Up
18:00    Dynamite Dudes
19:30    Cimbaliband

November 9. szombat

11:00    Paprikajancsi
14:00    Bubabál gyerektáncház
17:00    Kanizsa – Lamm Duó
18:00    Marthy Dharma
19:30    7 Seconds In The Future

November 10. vasárnap
11:00    Portéka színpad
14:00    Réparetekmogyoró Duó
17:00    Bárterápia
18:00    Teddy Harpo
19:00    Hajdu-Cseke Duó

November 11. hétfő
17:00    Oti Voice
18:00    Lámpaláng
19:00    Gauditórium

November 12. kedd

17:00    Marthy Barna
18:00    Benkő Zsolt
19:00    Eszterlánc

November 13. szerda
17:00    Babarci Bulcsú
18:00    Indián Joe Band
19:00    Kodachrome

November 14. csütörtök
17:00    Hangácsi Márton
18:00    Folka Móka
19:00    7 Seconds LOOP

November 15. péntek
17:00    Hajdu-Cseke Duó
18:00    Marthy Dharma
19:30    Havay Viki és zenekara

November 16. szombat
11:00    Paprikajancsi
14:00    Marcipán Cica
17:00    Stelli-Szombati Duó
18:00    Muriel
19:30    7 Seconds In The Future

November 17. vasárnap
11:00    Bartók táncegyüttes
14:00    Bubabál gyerektáncház
17:00    Magyar Bori
18:00    Voice Drops
19:00    Hajdu-Szakonyi Duó

November 18. hétfő
17:00    Old Suba & Fender
18:00    Muzsik és Volkova
19:00    Teddy Harpo

November 19. kedd
17:00    Marthy Barna
18:00    Petruska
19:00    Eszterlánc

November 20. szerda
17:00    Old Suba & Fender
18:00    Oti Voice
19:00    Voice Drops

November 21. csütörtök
17:00    Bartók táncegyüttes
18:00    Magyar Bori
19:00    Dobroda

November 22. péntek
17:00    Bese-Yengibarian duó
18:00    Havay Viki és zenekara
19:30    SoulFool Band

November 23. szombat
11:00    MASZK bábszínház
14:00    Réparetekmogyoró Duó
17:00    Stelli-Szombati Duó
18:00    Dynamite Dudes
19:30    7 Seconds In The Future

November 24. vasárnap
11:00    Paprikajancsi
14:00    Bogármuzsika
17:00    Teddy Harpo
18:00    Hangácsi Márton
19:00    Hajdu-Szakonyi Duó

November 25. hétfő
17:00    Lámpaláng
18:00    Benkő Zsolt
19:00    Gauditórium

November 26. kedd

17:00    Marthy Barna
18:00    Jazz Up
19:00    7 Seconds LOOP

November 27. szerda
17:00    Babarci Bulcsú
18:00    Folka Móka
19:00    Kodachrome

November 28. csütörtök
17:00    Bárterápia
18:00    Indián Joe Band
19:00    Dobroda

November 29. péntek
17:00    Kodachrome
18:00    Cimbali Band
19:30    Jazzation (H) Septem Viri (B)

November 30. szombat

11:00    Réparetekmogyoró Duó
14:00    Portéka színpad
17:00    Stelli-Szombati Duó
18:00    Marthy Dharma
19:30    7 Seconds In The Future

December 01. vasárnap
11:00    Marcipán Cica
14:00    Bubabál gyerektáncház
16:00    Ádventi Gyertyagyújtás
17:00    Marthy Barna
18:00    Dynamite Dudes
19:00    Nagy-Babos Rebeka – Cseh Péter duó

December 02. hétfő
17:00    Babarci Bulcsú
18:00    Hajdu-Cseke Duó
19:00    Teddy Harpo

December 03. kedd
17:00    Bartók táncegyüttes
18:00    Marthy Barna
19:00    Eszterlánc

December 04. szerda
17:00    Petruska
18:00    Oti Voice
19:00    Napfonat

December 05. csütörtök
17:00    Magyar Bori
18:00    Kanizsa – Lamm Duó
19:00    Dobroda

December 06. péntek
16:00-17:30 Mikulás
18:00    Pro Vocal kamarakórus
19:30    Brass Show

December 07. szombat
11:00    Zabszalma
14:00    MASZK bábszínház
17:00    Szombati-Stelli Gitárduó
18:00    Folk on 45 Band
19:30    Cimbali Band

December 08. vasárnap

11:00    Bartók táncegyüttes
14:00    Versi Varsa
16:00    Adventi Gyertyagyújtás
17:00    Magyar Bori
18:00    Folk on 45
19:00    Hajdu-Szakonyi Duó

December 09. hétfő
17:00    Benkő Zsolt
18:00    Hajdu-Cseke Duó
19:00    Voice Drops

December 10. kedd
17:00    Bartók táncegyüttes
18:00    Roma Hungaricum
19:30    7 Seconds LOOP

December 11. szerda
17:00    Babarci Bulcsú
18:00    Oti Voice
19:30    Kodachrome

December 12. csütörtök
17:00    Noémo akusztik
18:00    Kanizsa Lamm Duó
19:00    Napfonat

December 13. péntek
17:00    Indián Joe Band
18:00    Marthy Dharma
19:30    Havay Viki és zenekara

December 14. szombat
11:00    Bartók táncegyüttes
14:00    Réparetekmogyoró Duó
17:00    Szombati-Stelli Gitárduó
18:00    Muriel
19:30    SoulFool Band

December 15. vasárnap
11:00    MASZK bábszínház
14:00    Bubabál gyerektáncház
16:00    Adventi Gyertyagyújtás
17:00    Kodachrome
18:00    Bese-Yengibarian duó
19:00    Hangácsi Márton

December 16. hétfő
17:00    Indián Joe Band
18:00    Oti Voice
19:00    Budapest Show Kórus

December 17. kedd
17:00    Marthy Barna
18:00    Folk on 45
19:30    Gauditórium

December 18. szerda
17:00    Petruska
18:00    Voice Drops
19:30    Hajdu-Szakonyi Duó

December 19. csütörtök
17:00    Bárterápia
18:00    Kanizsa – Lamm duó
19:00    7 Seconds LOOP

December 20. péntek
17:00    Old Suba & Fender
18:00    Marthy Dharma
19:30    SoulFool Band

December 21. szombat
11:00    Zabszalma
14:00    Bogármuzsika
17:00    Bese-Yengibarian duó
18:00    Muriel
19:30    Havay Viki és zenekara

December 22. vasárnap
11:00    Paprikajancsi
14:00    Versi Varsa
16:00    Adventi Gyertyagyújtás
17:00    Hangácsi Márton
18:00    Folk on 45
19:00    Teddy Harpo

December 23. hétfő
17:00    Old Suba & Fender
18:00    Sixtones
19:00    Budapest Show Kórus

December 27. péntek
17:00    Kodachrome
18:00    Marthy Dharma
19:30    Cimbali Band

December 28. szombat
11:00    Paprikajancsi
14:00    Marcipán Cica
17:00    Magyar Bori
18:00    Dynamite Dudes
19:30    7 Seconds In The Future

December 22. vasárnap
11:00    Versi Varsa
14:00    Portéka színpad
17:00    Marthy Barna
18:00    Bese-Yengibarian duó
19:00    Swing a’la Django

További infók a vásárról: https://www.budapestinfo.hu/

Budapesti Adventi és Karácsonyi Vásár

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: egy vagy több ember, égbolt és túra/szabadtéri

Budapest legnépszerűbb téli programja, a Vörösmarty téri karácsonyi vásár 2019-ben is tradícionális és újragondolt, design kézműves ajándékokkal, fantasztikus gasztronómiai kínálattal és változatos kulturális programokkal várja az érdeklődőket.

A program ingyenes, nincsen belépőjegy a helyszín területére.

A kézművesek nyitva tartása:
2019. november 08. – 2019. december 29.

vasárnaptól csütörtökig: 10.00-20.00
péntek-szombat:10.00-21.00
December 24-én: 10.00-14.00
December 25-én és 26-án: 12.00-18.00
December 29-én: 10:00-19:00

A vendéglátó egységek nyitva tartása:
2019. november 08. – 2020. január 01.

vasárnaptól csütörtökig: 10.00-21.00
péntek-szombat:10.00-22.00
December 24-én: 10.00-15.00
December 25-én és 26-án: 10.00-18.00
December 31-én: 10.00-04.00

FB esemény: https://www.facebook.com/events/807073453029078/

Tutanhamon kiállítás

Posted on by 0 comment

A képen a következők lehetnek: szöveg

A Tutanhamon – Rejtélye és Kincsei egy lebilincselő rekonstrukciós kiállítás a fáraó sírkamrájáról, ahol minden úgy van elrendezve, ahogyan arra rátaláltak 1922-ben.

🔸Több mint 1000 kiállítási tárgy
🔸7 galéria és moziterem 2000 nm2-en
🔸Tutanhamon világhírű arany halotti maszkja
🔸Arany szarkofágok
🔸Királyi ékszerek
🔸Aranyozott istenségfigurák és ősi szobrok
🔸Ingyenes audioguide magyarul/angolul.
🔸Speciális audioguide gyermekek részére
🔸Iskolák számára letölthető munkafüzetek
🔸Családi programok
🔸Egyéb tematikus rendezvények

További információk a weboldalon: https://www.tut-kiallitas.hu/